Dla wyjątkowych ząbków – wyjątkowa pasta!

Pasta do zębów Prodental Junior delikatnie, a przy tym skutecznie czyści szkliwo dzięki obecności w składzie łagodnej polerującej substancji ścierającej nowej generacji.

Pasta do zębów Prodental Junior została opracowana specjalnie dla dzieci. Zawiera składniki aktywne w „dziecięcej“ dawce, uwzględniającej szczególne cechy jamy ustnej dziecka.

Pasta zapewnia dokładną higienę jamy ustnej i skuteczną profilaktykę próchnicy. Brak fluoru i parabenów w składzie pasty do zębów – czyni ją bezpieczną nawet przy przypadkowym połknięciu. Orzeźwiający jabłkowy smak, zapach oraz atrakcyjne opakowanie rozwiążą problem przymusowego mycia zębów, czyniąc tę czynność przyjemnością!

ZASTOSOWANIE:

Myć zęby 2 razy dziennie. Nie połykać.

Opakowanie : 50 g

AKTYWNE SKŁADNIKI :

Kwas krzemowy
Kwas krzemowy

Żel krzemionkowy to łagodny składnik ścierający, uzyskiwany z krzemu. Jego sferyczne granulki skutecznie usuwają nalot, nie rysując i nie powodując uszkodzeń szkliwa.

Mentol
Mentol

Daje uczucie ochłodzenia. Koi podrażnienia, tonizuje skórę. Odświeża, likwiduje nieprzyjemny zapach.

Od jakości higieny jamy ustnej w dzieciństwie zależy zdrowie zębów u osób dorosłych: próchnica zębów mlecznych łatwo przenika do korzeni stałych zębów. Dlatego też do wyboru pasty do zębów dla dzieci należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Żelowa pasta „Prodental Junior” opracowana jest specjalnie dla nich i ma wiele funkcji.

Delikatna formuła. Pasta zawiera aktywne składniki w „dziecięcej” dawce z uwzględnieniem specyfiki jamy ustnej dziecka.

Niska ścieralność. Szkliwo zębów dziecka dopiero dojrzewa, jest bardziej miękkie, dwa razy cieńsze niż u dorosłych, mniej zmineralizowane (prawie 10 razy!). Bardzo łatwo je uszkodzić, co może spowodować większą wrażliwość zębów. Delikatną kompozycję czyszczącą żelowej pasty „Prodental Junior” opracowano specjalnie dla łagodnej pielęgnacji jamy ustnej dziecka. Delikatne i równocześnie skuteczne oczyszczenie szkliwa uzyskuje się dzięki zawartości w kompozycji uwodnionej krzemionki. To nowoczesny środek do polerowania (ścierający), zapewniający bezbolesne, delikatne oczyszczanie. Jego kuliste granulki delikatnie usuwają płytkę nazębną (osad ) bez rysowania szkliwa i polerują zęby.

Skuteczne działanie przeciwpróchnicze. Próchnica to najbardziej popularna choroba zębów u dzieci. Jedną z głównych przyczyn ubytków zębów jest płytka nazębna (osad), która tworzy się po jedzeniu, zwłaszcza słodyczy. Resztki potraw osadzają się na zębach i w połączeniu ze śliną tworzą kwas, który rozpuszcza szkliwo. Żelowa pasta do zębów dla dzieci „Prodental Junior” zapewnia dokładną higienę jamy ustnej oraz skutecznie zapobiega próchnicy.

Bezpieczeństwo w przypadku połknięcia. Brak fluoru i parabenów w składzie żelowej pasty do zębów „Prodental Junior” zapewnia bezpieczeństwo produktu, nawet w razie przypadkowego połknięcia. Podczas czyszczenia zębów dzieci mogą połykać pastę w ilości do 50%.

Orzeźwiający jabłkowy smak. W odróżnieniu od dorosłych, dzieci nie lubią mocnego miętowego smaku. W żelowej paście do zębów „Prodental Junior” główną rolę smakową odgrywa jabłko. A mentol, występujący  w minimalnej dawce, daje lekki efekt odświeżający. Smak, zapach oraz kolorowe opakowanie rozwiązują problem przymusowego mycia zębów, zmieniając go w zabawę.

 

tianDe
60147
2 Przedmioty

Zobacz także

Popularne produkty z tej kategorii

Produkty polecane

7 innych produktów w tej samej kategorii: