Śluz ślimaka i jego działanie w Wielofunkcyjnym kremie z mucyną ślimaka Tiande

Śluz ślimaka zawarty w kremie wspomaga odnowę komórek naskórka, hamuje proces starzenia się skóry. Chroni przed uszkodzeniami i podrażnieniem, wygładza strukturę skóry, redukuje powstawanie zmarszczek.

Podstawę kremu stanowi śluz (mucyna) ślimaka – tajemnicza wydzielina ślimaka, która zawiera dużą ilość wartościowych elementów kosmetycznych. 

W skład kremu wchodzą między innymi: mucyna (śluz) ślimaka, ekstrakt z liści aloesu, masło shea, olej jojoba, hialuronian sodu.

Krem przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry niezależnie od wieku.

Choć w pierwszej chwili połączenie ślimaka z nowoczesną kosmetologią wydaje się zaskakujące, to jednak warto przyjrzeć się temu zestawieniu. Ślimaki posiadają niebywałą zdolność „samoleczenia” czyli odbudowywania własnej skorupy oraz ciała. Dlatego wzbudziły zainteresowanie dermatologów, którzy poddali procesom biotechnologicznym ich wydzielinę, odpowiednio wzbogacili ją i pozyskali wyciąg o wyjątkowych właściwościach.

Substancja składa się m. in. z allantoiny, kolagenu, elastyny, kwasu glikolowego, witamin i naturalnego antybiotyku. Czyli wszystkiego, co dobroczynnie wpływa na stan naszej skóry. Podczas zabiegu z użyciem wyciągu dochodzi do pobudzania naturalnego procesu odbudowy tkanek.
Komórki rozrastają się, odbudowując odpowiedni kształt i strukturę skóry. Odbudowana i zregenerowana tkanka zapewnia odpowiednią gospodarkę wodną, a skóra odzyskuje gładkość i elastyczność.

Kremy zawierające śluz ślimaka aby działały muszą być odpowiedniej jakości. Wszystko zależy od wysycenia składnikiem aktywnym.

Używamy i polecamy sprawdzonej już na rynku marki Tiande.

Dlaczego ?

*Wysoka zawartość mucyny ślimaka w produktach

*Synergistyczne działanie składników,

*Kremowa łatwo wchłanialna postać .

Dlaczego śluz ślimaka jest taki niezwykły?

Chilijski Instytut Zdrowia Publicznego (ISP) zezwolił na wykorzystanie danej partii ekstraktu do produkcji kosmetyków.  Warunek : musi w niej zostać stwierdzona odpowiednia zawartość czterech podstawowych składników: elastyny, kolagenu, kwasu glikolowego i alantoiny. Ta wielka czwórka to jednak nie wszystko. W kryptozynie występują również proteiny o różnej masie cząsteczkowej, przeciwutleniacze, oligoelementy, antyproteazy, witaminy, naturalne antybiotyki i glikozoaminoglikany.

Przyspieszona regeneracja skóry

Podstawowym efektem stosowania kremu z mucyną ślimaka jest przyspieszona regeneracja skóry. Wszystko to składa się na szerokie spektrum działania ekstraktu. Działa na uszkodzony kolagen (kolagenaza). Dostarcza hemocyjaninę bogatą w tlen niezbędny do kształtowania się kolagenu i tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny. Dzięki temu kremy zawierające śluz ślimaka sprawdzają się u większości osób zmagających się z różnorakimi problemami skórnymi. Od trądziku i zmian potrądzikowych po zmarszczki, od oparzeń po blizny czy przebarwienia. Kosmetyki te poprawiają w widoczny sposób stan cer naczynkowych i dotkniętych trądzikiem różowatym.

Regenerację wspomaga też silne działanie odżywcze i bakteriobójcze (antybiotyczne). To ostatnie jest dla ślimaczka szczególnie istotne, kiedy jego ciało ulegnie uszkodzeniu. Pozwala mu to na szybkie pozbycie się bakterii infekujących ranę. U człowieka ta cecha ekstraktu uczyniła go idealnym środkiem pomagającym utrzymać w ryzach problematyczne cery, co szczególnie uwidacznia się przy cerach trądzikowych.

Jednak nie tylko trudne cery skorzystają z dobroczynności kryptozyny. Działania antybiotyczne, antyoksydacyjne i proliferacyjne sprawiają, że kremy zawierające śluz ślimaka są idealnymi kosmetykami dla większości typów skóry. Utrzymują równowagę fizjologiczną między składnikami skóry, stymulują procesy odnowy oraz poprawiają jej napięcie i strukturę. Działanie peelingujące zawartego w kryptozynie kwasu glikolowego skutecznie rozjaśnia cerę, a bogactwo kolagenu poprawia owal twarzy.

Alergia

W tej pochwalnej wyliczance nie można pominąć jeszcze jednego aspektu. Jako że wymienione składniki są naturalnego, a nie syntetycznego pochodzenia, ekstrakt ze śluzu ślimaka okazał się być bardzo dobrze tolerowany przez alergików. W badaniach okazuje się najczęściej, że uczulenie, jeśli występuje, jest wynikiem obecności któregoś z pozostałych składników danego kosmetyku, a nie samego ekstraktu. O jego hipoalergiczności przekonały się nawet osoby uprzedzone wcześniej do składników pochodzenia zwierzęcego.

Opakowanie : 10 ml


tianDe
14601
4 Przedmioty

Produkty polecane

16 innych produktów w tej samej kategorii: