Krem do rąk z mucyną ślimaka

Krem do rąk z mucyną ślimaka nawilża i zmiękcza skórę rąk, przyspiesza gojenie się drobnych urazów, czyni skórę miękką i jedwabistą w dotyku. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, poprawia jej strukturę i elastyczność. Zapobiega odwodnieniu i łuszczeniu.

Jako pierwsi – na zadziwiające właściwości kosmetyczne mucyny – uwagę zwrócili chilijscy ogrodnicy, którzy zdejmowali ślimaki z różanych krzewów. Ich liście były ulubionym smakołykiem dla mięczaków. Plantatorzy zauważyli, że zadrapania od kolców na rękach goją się dużo szybciej niż zwykle. Skóra przy tym na długo zachowuje gładkość i świeżość, a także wygląda znacznie młodziej niż u ich rówieśników.

W porównaniu ze spektrum zadań w zakresie pielęgnacji skóry rąk, które spełnia krem czyli nawilżanie, zmiękczanie, gojenie podrażnień, zachowanie sprężystości, walka ze zmarszczkami, likwidowanie suchości i łuszczenia, ma on dość lekką konsystencję. Natychmiast się wchłania zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony dłoni. Łatwo i szybko przenika do górnej warstwy skóry rąk już podczas nałożenia. Tworzy niewidoczną warstwę ochronną. Warstwa ta nie lepi się i pozwala skórze oddychać. Nie pozostawia śladów na torebkach, rękawiczkach, odzieży, dokumentach. Opakowanie kremu to wygodna w użyciu pionowa tubka. Dzięki niej zawartość zbiera się u podstawy, a zatem wystarczy otworzyć nakrętkę i lekko nacisnąć na elastyczne ścianki tubki, aby wycisnąć odpowiednią ilość kremu. Pozwala to również w przyszłości, gdy krem będzie się już kończył, uniknąć pozostawania w tubce resztek kremu, których nie można już wycisnąć. Krem ma subtelny roślinny zapach, a to oznacza, że jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Opakowanie : 60 g

Składniki aktywne kremu :

Białkowe składniki mucyny ślimaków (aminokwasy i peptydy) odżywiają skórę, sprzyjają syntezie tkanki łącznej. Aktywizują procesy odnowy komórek, hamując starzenie się skóry.

Sacharydy mucyny znakomicie nawilżają skórę, zwiększając jej napięcie, wygładzają drobne zmarszczki oraz mają działanie przeciwutleniające.

Mikroskopijne szczoteczki mucyny zanurzone są w mieszaninie cennych substancji, wśród których znajdują się:

Alantoina – popularny składnik kosmetyczny o bardzo interesującej historii. Pierwotnie substancja ta została wykryta w embrionalnych tkankach ptaków (allantois – nazwa jednej z błon embrionalnych). Później wykazano, że obecność alantoiny w organizmie jest niezbędna nie tylko dla prawidłowego powstawania embrionu, ale też w ogóle dla wzrostu tkanek. Alantoina odpowiada za regenerację komórek, zmiękcza warstwę rogową, sprzyjając usuwaniu obumarłych komórek;

Bakteriofagi – naturalne biologiczne inhibitory wzrostu bakterii, układ odporności używa ich jako broni do walki z bakteriami chorobotwórczymi. Bakteriofagi są obecne nie tylko w śluzie ślimaków, ale również na błonach śluzowych naszego organizmu. Wszak błony śluzowe to „brama“ dla infekcji, której „strzegą“ bakteriofagi.

Tym sposobem mucyna zapewnia: 

REGENERACJĘ – sprzyja odnowie komórek, walcząc z niedoskonałościami skóry;

ODMŁODZENIE – wygładza istniejące zmarszczki, opóźnia pojawianie się nowych, zwiększa napięcie;

OCHRONĘ SKÓRY – zawiera przeciwutleniacze, zapobiega skutkom stresu oksydacyjnego, zwiększa mechanizmy ochrony przed bakteriami.

Aktywnymi składnikami kremu są również aminokwasy kukurydzy: lizyna, treonina, metionina.

Lizyna stymuluje syntezę kolagenu w skórze i zapobiega jego degradacji.

Treonina nawilża skórę, bierze udział w syntezie kolagenu.

Metionina wiąże włókna kolagenowe, zapewniając skórze sprężystość. Pod względem składu chemicznego aminokwasy te są podobne do składników naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) skóry. Mają one zdolność do przyciągania i zatrzymywania wody w warstwie rogowej skóry.

Skóra rąk nie będzie pękać!

Bez parabenów!

Opakowanie : 60 g


tianDe
44605
6 Przedmioty

Zobacz także

Popularne produkty z tej kategorii

Produkty polecane

11 innych produktów w tej samej kategorii: