Aktywne filtry

Wody lecznicze

Wody lecznicze i ich właściwości prozdrowotne

Najczęściej pijemy wodę po to aby ugasić pragnienie i nawodnić nasze ciało. Picie wody może mieć również właściwości lecznicze takie jak wspomaganie pracy nerek czy też łagodzenie bólów brzucha. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią wodę leczniczą!

Woda z Krynicy

Mineralne wody podziemne różnią się od tej jaką możemy spotkać w naszych kranach. Są bowiem pozbawione zanieczyszczeń i zawierają bogactwo minerałów. To stopień stężenia pierwiastków mineralnych decyduje o stopniu zmineralizowania danej wody. Wody lecznicze takie jak woda z Krynicy charakteryzują się znacząco większą liczbą znajdujących się  w wodzie soli i gazów przez co mają liczne właściwości pro zdrowotne. Skład danej wody leczniczej uzależniony jest od jej miejsca wydobycia i panujących tam warunków. W naszym rodzimym kraju znakomita większość wód leczniczych pochodzi z południa kraju czego przykładem może być woda z Krynicy.

Woda lecznicza i jej rodzaje

Wodę leczniczą można podzielić w zależności od tego jakie składniki i minerały w niej dominują. Najczęściej spotykane rodzaje wód leczniczych to:

  • - Woda siarczana która zwiera siarkowodór
  • - Woda żelazista w której dominuje węglowodan żelaza
  • - Woda szczaw bogata w dwutlenek węgla i wodorowęglany
  • - woda gorzka posiadająca w składzie siarczan magnezów