Aktywne filtry

HIGIENA

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie nie tylko ze względów estetycznych ( piękny uśmiech potrafi zdziałać cuda! ) ale również i zdrowotnych. Dlatego tak istotne jest regularne dbanie o zęby przy użyciu odpowiednich środków. Podstawą higieny jamy ustnej jest pasta do zębów. Ogólnie pasy do zębów różnią się stopniem ścieralności oraz zawartością fluoru. Kolejnym ważnym elementem higieny jamy ustnej jest płyn do płukania. Umożliwia on utrzymanie odpowiedniego stężenia jonów fluorkowych w obrębie jamy ustnej oraz przekłada się na lepszą skuteczność utrzymania w czystości przestrzeni między zębowych.

Higiena zębów - nie zapomnij o języku

Higiena jamy ustnej to nie tylko zadbanie o stan zębów ale również odpowiednie czyszczenie języka. W tym celu poleca się używać specjalnych szczoteczek lub czyścików. Pozwalają one pozbyć się nalotów i resztek pokarmu gromadzącego się na języku.

Produkty do higieny intymnej

W naszej ofercie nie zabrakło również produktów naturalnych do higieny intymnej. Miejsca te wymagają bowiem dużej delikatności, ze względu na swoją wrażliwość. Zbyt agresywne środki mogą prowadzić do podrażnienia czy też swędzenia miejsc intymnych. Dlatego zaleca się stosować naturalne kosmetyki takie jak płyn do higieny intymnej, który myje i pielęgnuje bez powodowania podrażnień.